rahmen links Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ WIZYTA DUSZPASTERSKASobota, Lipiec 26, 2014 rahmen rechts

Wiadomości

Kontakt z Radą Parafialną

radaparafialna.nmp.strzyzowice@op.pl

bottom
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
OGŁOSZENIA
INTENCJE
Szukaj
WIZYTA DUSZPASTERSKA
HISTORIA KOŚCIOŁA
W POSZUKIWANIU PRAWDY
REFLEKSJA NA NIEDZIELĘ
NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
MODLITWY
Modlitwa do Matki Boskiej
bottom
Witamy
WITAJ NA STRONIE PARAFII N.M.P.STRZYŻOWICE

kancelaria.parafii.nmp@op.pl

tel.0-32-2672245

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek od godziny 16.00 do 17.00 natomiast w środę i czwartek od godziny 18.45 do 19.30.

bottom
News
WYDARZENIA
Pielgrzymka do Izraela i Jordanii

TERMIN:
02.02-11.02.2015

AMMAN – PETRA – MT. NEBO – MADABA - JEROZOLIMA – AIN KARIM –
BETLEJEM – YAD VASHEM - GALILEA – JAFFA - – KANA GALILEJSKA - KAFARNAUM - M.MARTWE – TYBERIADA

1 dzień
WARSZAWA – TEL AVIV
Wylot z Katowic do Tel Avivu ok.

2 dzień
JEROZOLIMA - BETLEJEM
Przylot do Tel Avivu. Śniadanie. Wizyta pod Ścianą Płaczu jedynym ocalałym fragmentem Muru Zachodniego okalającego świątynie Jerozolimską. Przejście Dzielnicą Żydowską do Złotej Menory. Potem na Cardo – cudem ocalały fragment bizantyjskiej ulicy. Wizyta w kościele Świętego Marka – gdzie do dnia dzisiejszego wciąż można usłyszeć język aramejski. Wizyta na Syjonie Chrześcijańskim – Wieczernik miejsce gdzie Chrystus z Apostołami spożywali ostatnią wieczerzę. Kościół Zaśnięcia NMP na Syjonie. Synagoga Grobu Króla Dawida. Zakwaterowanie w hotelu w Jerozolimie/ Betlejem. Kolacja i nocleg. Betlejem/Jerozolima. Dla chętnych wieczorny spacer.

3 dzień
HAJFA – AKKO – KANA - NAZARET
Po śniadaniu. Przejazd do Hajfy na Górę Karmel (Eliasz) nawiedzenie klasztoru Stella Maris. Wizyta w Ogrodach Bahaiów – tour po ogrodach (jeśli nie będzie żadnego święta wyznawców bahaizmu). Przejazd do Akko – miasta Krzyżowców. Miejsca gdzie miesza się klimat portowy i historia. Spacer i czas wolny. Przejazd do Nazaretu i wizyta w Bazylice Zwiastowania Pańskiego, wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie sakramentu małżeństwa). Kolacja i nocleg w Tyberiadzie/ Nazarecie.

4 dzień
JORDAN - GALILEA - KAFARNAUM
Śniadanie, przejazd nad Jez. Galilejskie rejs Łodzią Piotrową po jeziorze – msza święta, przejazd na Górę Błogosławieństw, Tabgha (cud rozmnożenia chleba), msza św. w Kafarnaum (ruiny starożytnej synagogi domu rodzinny św. Piotra). Przerwa na lunch – ryba Świętego Piotra . Przejazd na Wzgórza Golan – taras widokowy na dolinę Betsaidy, skąd pochodzili święty Andrzej i Piotr. Kolacja. Przejazd do Hammat Gadera – gorące źródła i które cieszą się ogromnym zainteresowaniem u osób z problemami stawowymi – woda bogata w siarkę. Nocleg Tyberiada / Nazaret.

5 dzień
TYBERIADA -AJLUN – JERASH – AMMAN
Śniadanie, przejazd na granice izraelsko – jordańską. Zwiedzanie. Przejazd do twierdzy Ajlun zwanej zamkiem Ajjubidów. Dobrze zachowane ruiny z XI wieku, odkryte razem z Petrą w 1812 roku. Budowla strzegła szlaków handlowych pomiędzy Damaszkiem, Jerozolimą, Mekką i Kairem. Następnie zwiedzanie rzymskiego miasta - Jerash, gdzie podziwiać można łuk triumfalny, doskonale zachowane potężne owalne forum, świątynię Zeusa i świątynię Artemidy, monumentalne schody i propyleje, łaźnie oraz kościoły wczesnochrześcijańskie. Kolacja i nocleg w Ammanie.

6 dzień
AMMAN – MADABA- GÓRA NEBO – WADI MOUSA
Zwiedzanie Ammanu – stolicy Jordanii: Cytadela, Ruiny Teatru Rzymskiego zwiedzanie Madaby - miasta mozaik i Góry Nebo – miejsca śmierci Mojżesza; przejazd do Petry, kolacja i nocleg.

7 dzień
PETRA
Śniadanie, zwiedzanie Petry - perły turystycznej Jordanii: ruiny starożytnej twierdzy Nabatejczyków oraz Khazneh (tzn. skarbiec) – grobowiec wykuty w czerwonym piaskowcu, przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Przejazd drogą Królewską malowniczym szlakiem dawnej drogi karawanicznej. Kolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień
JEROZOLIMA - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Kościele Pater Noster następnie przejście trasą Niedzieli Palmowej. Wizyta w Sanktuarium Dominus Flevit – miejscu gdzie Chrystus Płacze nad losem Jerozolimy. Przejście do Bazyliki Agonii – Kościoła Wszystkich Narodów mieszczącego się w Ogrodzie Oliwnym. Przejazd do Betlejem wizyta na Polu Pasterzy. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego. Na koniec odwiedziny w Grocie Mlecznej. Kolacja i nocleg w Betlejem

9 dzień
HEBRON -JERYCHO - M. MARTWE
Śniadanie przejazd do Hebronu – miejsca gdzie znajduje się grota Makpela – miejsce pochówku patriarchów Abrahama, Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Qelt, Jerycho - Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza , widok na Górę Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel) kolacja i nocleg. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

10 dzień
JEROZOLIMA – ABU GOSH
Śniadanie. Przejazd na Stare Miasto. Wizyta w Kościele Świętej Anny – adoracja Najświętszego Sakramentu – ze śpiewem na ustach. Wyjście na Drogę Krzyżową. Wizyta w Bazylice Grobu Pańskiego. Msza Święta. Czas wolny – 2h. Przejazd do Abu Gosh – nazywanego mylnie Emaus. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

CENA: 3800 złotych +180 USD
CENA ZAWIERA:
• Przelot lotem czarterowym
• Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela i Jordanii
• 9 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD)
• śniadania, obiadokolacje
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
• Koszty zwiedz. wg programu
• Opieka duchowa Kapłana
• Przewodnik z jęz. polskim


CENA NIE ZAWERA:
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie
UWAGA!
Cena kalkulowana przy kursie 1$ = 3,10 przy wzroście kursu waluty cena zostanie ponownie przeliczona na 30 dni przed wylotem Paszport ważny minimum 6 miesięcy – proszę podać datę ważności przed odlotem.
ZAPRASZAMY


piotrseweryn dnia marzec 02 2014 21:36:55 · 0 Komentarzy · 84 Czytań · Drukuj
Wiadomości

piotrseweryn dnia marzec 25 2013 21:44:58 · Drukuj
Ogłoszenie
INFORMACJE
piotrseweryn dnia lipiec 08 2012 18:04:48 · Drukuj
bottom
MSZE ŚWIĘTE
Niedziela godz.7:30 , 9:00 i 11:00

W tygodniu godz 17:30

Spowiedź każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.30

Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed mszą Świętą podobnie w Niedzielę

Odwiedziny chorych w każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 09:00

bottom
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
bottom
PROBOSZCZ KS.SLAWOMIR KARAŚ
Katalog stron
rahmen rechts rahmen links
Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie