dnd, d&d dungeons and dragons
 
Parafia N.M.P. Strzyżowice
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ INTENCJE ˇ OGŁOSZENIA ˇ WIZYTA DUSZPASTERSKA ˇ REFLEKSJA NA NIEDZIELĘ
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Wiadomości
dungeons and dragons
 

Kontakt z Radą Parafialną

radaparafialna.nmp.strzyzowice@op.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Artykuły
INTENCJE
OGŁOSZENIA
WIZYTA DUSZPASTERSKA
Linki
Szukaj
HISTORIA KOŚCIOŁA
W POSZUKIWANIU PRAWDY
REFLEKSJA NA NIEDZIELĘ
NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
MODLITWY
Modlitwa do Matki Boskiej
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Witamy
dungeons and dragons
 
WITAJ NA STRONIE PARAFII N.M.P.STRZYŻOWICE

kancelaria.parafii.nmp@op.pl

tel.0-32-2672245

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek od godziny 16.00 do 17.00 natomiast w środę i czwartek od godziny 18.45 do 19.30.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
News
dungeons and dragons
 
Ogłoszenie
INFORMACJE Pobiegnij – pomóż! Półmaraton Szlakiem Papieskim
Zapraszamy na Półmaraton Szlakiem Papieskim, którego długość wynosi 21 kilometrów i Urodzinową Szóstkę Auchan ( długość 6 km). Dochód z obu biegów zostanie w całości przekazany na cele charytatywne – bieg organizowany jest w ramach Próby Bicia Rekordu Guinnessa „Kilometry Caritas” a jego współorganizatorem jest Caritas Diecezji Sosnowieckiej i Auchan Sosnowiec – główny Partner Biegu. Półmaraton i Szóstka Auchan odbędą się 29 maja 2016 r. o godzinie 12.00. Miejsce startu to Okolice Stoku Narciarskiego przy Górce Środulskiej. Każdy uczestnik biegu dostanie pamiątkowy medal oraz koszulkę. Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej: www.fsis.pl/auchan oraz w dniu zawodów do godziny 11.45. Na stronie można zapoznać się z regulaminem uczestnictwa oraz trasami obu biegów. Finał półmaratonu połączony będzie z festynem z okazji Dnia Dziecka, jaki w tym dniu odbywać się będzie na Górce Środulskiej oraz finałem akcji „Kilometry Caritas”. Będzie on ostateczną próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu z monet jednonominałowych o wartosci 1 zł. Współorganizatorem festynu jest Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz Miasto Sosnowiec. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i pomagania.

Więcej informacji na stronie:
www.sosnowiec.caritas.pl
www.kilometry.caritas.pl


Kontakt dla Mediów:
Koordynatorzy Akcji w Diecezji Sosnowieckiej:
Marta Szczerzyńska, tel. 600 807 991, email: caritasfb@gmail.com
Daria Słonecka Mierzwa tel. 785-207-203 email: dslonecka@caritas.pl


Administrator dnia maj 01 2016 12:00:00 · Drukuj
Wiadomości
PRZED ŚWIATOWYMI DNIAMI MŁODZIEŻY (22)
22 kwietnia 2016
Diecezja sosnowiecka to 162 wspólnoty parafialne rozsiane na terenie 25 gmin. Coraz bardziej widać mobilizację przed Światowymi Dniami Młodzieży. Aktywnie w przygotowania włączają się parafie, ale także samorządowcy. Te pierwsze chcą zrobić wszystko, by Tydzień w Diecezji był wielkim wydarzeniem duchowym, ci drudzy, by stał się doskonałą okazją do promocji regionu.
Młodzież, która do nas przyjedzie, reprezentować będzie praktycznie wszystkie zakątki globu. Dla nich, a także dla gospodarzy przygotowywane są materiały promocyjne i informacyjne. Od wielu tygodni działa też strona internetowa www.smds.pl.
Młodzież, która do nas przyjedzie, będzie chciała spędzić ten czas na modlitwie, ale też na różnego rodzaju aktywnościach. Będzie festiwal talentów z prezentacją na Placu Papieskim w Sosnowcu, zwiedzanie Oświęcimia czy mini - pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Już wiadomo, że goście zza granicy pojadą do miejscowości Wrzosowa, by przejść kilkanaście kilometrów na Jasną Górę.
W Sosnowcu na Placu Papieskim z kolei międzynarodowe spotkanie będzie nosiło tytuł „Miłość silniejsza, niż śmierć”. Goście będą bowiem po zwiedzaniu Obozu Zagłady w Oświęcimiu. Będzie to czas świadectw przeplatanych muzyką i multimediami.
Najważniejsze terminy:
20 lipca 2016 (środa) - pielgrzymi z różnych zakątków świata będą przybywać do naszych parafii, wieczorem spotkanie zapoznawcze.
21 lipca - po śniadaniu w rodzinach, które będą gościć pielgrzymów i po porannej modlitwie w kościele będzie czas na program ustalony i przygotowane przez poszczególne dekanaty (zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych, mecze, koncerty, rajdy...)
22 lipca - początek dnia taki sam, później wyjazd do Wrzosowej na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Mszą Świętą na wałach. Wieczorem goście powrócą do rodzin.
23 lipca - początek dnia jak poprzednio. Później wyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie Obozu Zagłady. Po południu i wieczorem spotkanie centralne na Placu Papieskim w Sosnowcu z Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa Grzegorza Kaszaka.
24 lipca - śniadanie u rodzin, Msza Święta ze wspólnotą parafialną, obiad i czas spędzony wspólnie z rodziną gospodarzy i zaproszonych przez nich gości.
25 lipca (poniedziałek) - po śniadaniu u rodzin i modlitwie goście zostaną pożegnani, by udać się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Pielgrzymi przygotowani są na każde warunki noclegowe, wystarczy zapewnić im trzy metry kwadratowe podłogi i dostęp do łazienki. Trzeba im tylko przygotować śniadanie. Dodatkowo, w niedzielę 24 lipca zapraszamy rodziny do spędzenia całego dnia z przybyszami. Tego dnia prosimy o poczęstowanie pielgrzymów obiadem. Niezależnie od tego skąd przyjadą pielgrzymi, najprawdopodobniej nie będą mówić po polsku. Jak z nimi rozmawiać? Najważniejszy jest język serca. Oprócz tego pomocą służą słowniki, translatory...
Polska gościnność jest już legendarna, a wywodzi się nie z dzisiejszych czasów, ale jeszcze z okresu Sarmacji, dworków szlacheckich i biesiadowania. Przyjmowanie pod dach każdego podróżnego stanowiło o zwykłej grzeczności, a gościnność była po prostu oznaką honoru. Trudno powiedzieć, co najbardziej decydowało o obfitości dobra, jakim obdzielano każdego przejezdnego gościa, ale zapewne największe znaczenie miał tu słynny szlachecki honor. Każdy gość musiał być tak ugoszczony, że na długo zapamiętywał wizytę w dworku.
Realia dzisiejszego życia zmieniły się znacznie. Niewielu już pracuje od 7 do 15, a w pogoni za pieniądzem i jakimkolwiek względnym dobrobytem każdy podejmuje się pracy ponad normę, często kosztem kontaktów z rodziną i znajomymi. Ponadto rozwój technik telewizyjnych, telefonii, nowoczesne kina domowe sprawiają, ze kontakty ograniczane są jeszcze bardziej. Pomimo tego zabiegania we współczesnym świecie wciąż jeszcze znajdujemy czas na wspólne świąteczne spotkania.
W polskiej rzeczywistości nikt nie zaproponuje spotkania w kawiarni, ani noclegu w hotelu, ale zaprosi do domu, postawi kolacje i jeszcze odda własne łóżko. Cudzoziemiec w naszym kraju czuje się jak w domu. Nikt się za nim nie ogląda na ulicy, a osiedlający się u nas Rosjanie, Holendrzy, Włosi, Anglicy, Szkoci, Duńczycy, Czesi czy Niemcy szybko uznają Polskę za drugą ojczyznę.
Do naszej diecezji przybędzie około 5 tysięcy osób praktycznie z całego świata. Wielu Polaków mieszkało w domach w krajach, gdzie odbywały się poprzednie Światowe Dni Młodzieży. Teraz nasza szansa, by się zrewanżować. Przyjmij świat u siebie!

kjk
(smds@smds.pl)
Administrator dnia maj 01 2016 10:00:00 · Drukuj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
MSZE ŚWIĘTE
dungeons and dragons
 
Niedziela godz.7:30 , 9:00 i 11:00

W tygodniu godz 17:30

Spowiedź w drugą niedzielę miesiąca ( ks.sopwiednik)

Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed mszą Świętą podobnie w Niedzielę

Odwiedziny chorych w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godziny 09:00

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

PROBOSZCZ KS.SŁAWOMIR KARAŚ
Katalog stron

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie